آخرین مطالب

سیاست‌های نادرست شهرسازی ، عامل ترافیک دو چندان رشت حمل و نقل شهری

سیاست‌های نادرست شهرسازی ، عامل ترافیک دو چندان رشت

  بزرگنمایی:

شهر نیوز ایران - ورود خودرو به بسیاری از شهرها و رشد روزافزون تعداد استفاده‌کنندگان از آن به‌ویژه در کلانشهرها در خلا زیرساخت‌های مناسب و فرهنگ‌سازی استفاده از این وسیله نقلیه موجب ایجاد معضلی به نام ترافیک و باری بر دوش شهر شده است .

 این روزها از هر خیابانی که عبور می‌کنی شاهد خودنمایی معضل ناخوانده ترافیک در حجم وسیع به‌خصوص در روزهای خاص و برخی معابر خاص هستی. به‌واقع ترافیک یکی معضلات اساسی کلانشهر رشت است که تمام رشتوندان را درگیر کرده و باعث شده مردم ساعت‌های بسیاری را با ترافیک دست و پنجه نرم کنند.

 رشت با حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارای بیش از یک میلیون نفر تردد روزانه است که منجر می‌شود برخی از اوقات مانند صبح(هنگام تردد دانش‌آموزان و کارمندان)، ظهر و غروب، اوج ترافیک در تنها کلانشهر شمال کشور بیشتر به چشم آید.

 در واقع، سیاست‌های نادرست شهرسازی، تراکم جمعیتی، افزایش تعداد خودرو، عدم استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، عرض کم معابر همگی منجر به معضلی به‌نام ترافیک شده که گویا شهر را چاره‌ای برای فرار از آن نیست.

حجم بالای ترافیک در خیابان‌های اصلی شهر توأم با تجمع دست‌فروشان در کنار خیابان، حضور تعداد زیادی از پزشکان متخصص و مراکز درمانی در چند نقطه، تجمع زیادی از مراکز اداری، تجاری و پاساژها و وجود خودروهای تک‌سرنشین سبب شده تا ترافیک در چند نقطه شهر بیشتر از دیگر نقاط این کلانشهر باشد و رشتوندان برای فرار از ترافیک، کوچه را برای تردد برگزینند، گرچه کوچه‌های این شهر نیز به پارکینگ تبدیل شده و عبور و مرور را برای شهروندان ساکن آن با مشکل روبه رو کرده است.

 رفع معضل ترافیک یکی از مهمترین مطالبات رشتوندان از مدیریت شهری است گرچه هراز گاهی اقداماتی انجام می‌شود اما کافی نیست و باید با احداث خیابان‌های جدید، کمربندی دور شهر و افزایش پارکینگ به‌ویژه در مرکز شهر زیربنایی‌تر عمل کرده تا شاهد سردرگمی مردم به ویژه در ایام خاص نباشبم.

  * اولویت‌های ترافیکی شهر رشت شناسایی شود

«رضا نادم» استاد دانشگاه رشته ترافیک رفع معضل ترافیک را در فرهنگ ترافیکی دانست و گفت: مهارت‌افزایی مهمترین عامل در اصلاح فرهنگ ترافیکی است.

 این استاد دانشگاه خواستار شناسایی نقاط اخلال در ترافیک شد و افزود: باید اولویت‌های ترافیکی شهر رشت طبق استانداردهای جهانی مشخص تا ممیزی ایمنی برای هر نقطه اعمال شود.

 وی مهندسی اجرا را لازمه موفقیت طرح‌های ترافیکی اعلام و بیان کرد: باید فعالان حوزه ترافیک را بهم مرتبط کرده تا آموزش‌ها قابلیت اجرایی داشته باشد.

 نادم با اشاره به افزایش تردد خودروها به‌ویژه خودروهای تک‌سرنشنین در شهر گفت: میزان استفاده از حمل و نقل عمومی دارای رابطه متقابل با میزان ترافیک است و باید با افزایش امکانات و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی شهری مردم را راغب به استفاده از آن کرد تا از خودروهای شخصی برای رفت و آمد استفاده نشود.

 وی با بیان اینکه حمل و نقل عمومی ارزان‌تر، سریع‌تر و ایمن‌تر است گفت: همچنین کمبود پارکینگ در برخی مسیرها موجب پارک دوبله در خیابان‌ها شده که در ایجاد ترافیک بسیار تاثیرگذار است.

 یکی از عواملی که ترافیک در رشت را دو چندان کرده وجود تقاطع‌های بسیار در خیابان‌های اصلی شهر است که در ساعات پیک موجب هرج و مرج در تردد شده و این شهر را به پارکینگی عظیم تبدیل می‌کند.

 گره‌های ترافیکی به ویژه در خیابان مطهری، خیابان شهدا و خیابان امام خمینی معضل بزرگ شهر به حساب می‌آیند که نارضایتی شهروندان را نیز به دنبال دارد چراکه موجب اتلاف وقت آنان می‌شود.

 *تقاطع های همسطح؛ گره‌های ترافیکی رشت

سرهنگ «محمدرضا محمدی» نیز  گره‌های ترافیکی شهر رشت را وجود تقاطع‌های متعدد در سطح شهر اعلام کرد و گفت: باید این تقاطع‌ها به دوربرگردان‌های غیرهمسطح تبدیل تا ترافیک و در نتیجه تصادفات کاهش یابد.

 رییس پلیس راهور گیلان با بیان اینکه در کلانشهرهایی مانند اصفهان و تهران احداث دوربرگردان‌های روگذر و زیرگذر از حجم ترافیک کاسته است اعلام کرد: متاسفانه زیرساخت‌های شهر رشت ظرفیت احداث دوربرگردان‌های غیرهمسطح را ندارد.

 وی از اعلام آمادگی پلیس برای جانمایی و معرفی محورهای حادثه‌خیز شهرستان رشت به‌منظور اصلاح و افزایش ایمنی در شهر خبرداد و تصریح کرد: تراکم خودرو در بلوارهای شهر به دلیل تعداد زیاد تقاطع‌های همسطح است که گره‌های ترافیکی را تشدید می‌کند .

 محمدی با انتقاد از خاموشی بلوار خرمشهر گفت: همین خاموشی منجر به ترافیک و به خطر افتادن سلامت عابران پیاده می‌شود.

 وی بلوار افتخاری و خلیج فارس را از نقاط حادثه‌خیز رشت اعلام و بیان کرد: اجرای طرح جامع ایمنی حمل و نقل کلانشهر رشت نیازمند توجه و نگاه تخصصی‌تر است.

  *سیاست‌های نادرست شهرسازی عامل ترافیک

«رضا رسولی» هم  با اشاره به بافت قدیمی شهر رشت به‌ویژه در هسته مرکزی گفت: سیاست‌های نادرست شهرسازی توأم با تراکم جمعیتی مشکل ترافیک را در رشت دوچندان کرده است.

 نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ابراز خرسندی از عزم جدی اعضای شورا در حل و فصل معضلات ترافیکی رشت خواستار اصلاح هندسی معابر شهر شد و از تهیه طرح جامع ایمنی حمل و نقل کلانشهر رشت خبر داد.

وی ادامه داد: این طرح از سال 86 با هدف شناسایی وضع ایمنی در شرایط فعلی و ارائه راهکارها و پیشنهاداتی جهت بهبود آن تعریف شده و شامل ممیزی ایمنی، تحلیل بانک اطلاعاتی تصادفات و پرسشگری جامع رفتار ایمنی کاربران در شبکه حمل و نقل کلانشهر رشت است.

 رسولی تاکید کرد: شورا براساس قانون نمی‌تواند وارد مبحث عملیاتی بشود و وظیفه تصویب طرح‌های بالادستی وسپردن آن به شهرداری را دارد.

 *احداث تقاطع‌های غیرهمسطح جدید در شهر رشت

 «فرامرز جمشیدپور» طرح جامع حمل و نقل را نقشه راه شهرداری اعلام و بیان کرد: باید ناوگان حمل و نقل همگانی به عنوان مهمترین راهکار طرح جامع تقویت شود تا مردم به استفاده از آن به جای خودروهای شخصی هدایت شوند.

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت ازدیاد خودروهای تک سرنشین در سطح شهر را از عوامل ترافیک اعلام و بیان کرد: جهت کاهش ترافیک در طرح جامع ترافیک احداث تقاطع‌های غیرهمسطح در میدان گیل، نیروی دریایی، ولی عصر، نماز و تقاطع انصاری برنامه ریزی شده است.

 وی با اشاره به کمبود اتوبوس در سیستم حمل و نقل همگانی افزود : در حال حاضر حدود 33دستگاه اتوبوس در مسیرهای مختلف این کلانشهر تردد کرده که طبق مطالعات طرح جامع، باید به 160 اتوبوس تا چهارسال آینده افزایش پیدا کند .

 جمشیدپور گشایش مسیرهای جدید را یک از راهکارهای کاهش ترافیک دانست و اعلام کرد : افتتاح دو خیابان احسان دوست و امام علی بخشی از ترافیک محورهای موازی با خیابان بیستون و بلوار دیلمان را رفع می‌کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

استخر عجیبی که 406 متر بالاتر از سطح زمین قرار می‌ گیرد!

شورای شهر زنجان از ایده شهروندان برای اجرای طرح سبزه میدان استقبال می‌کند

نمایش شگفتی‌های معماری هندوستان در کاخ گلستان

کلیسای وانک، شاهکار معماری و نقاشی!

سه پوشش نوآورانه پایدار نما که مرزهای متریال را جا به جا می‌کند!

روایتی ریاضی‌گونه از معماری !

سادگی، ایمنی و صرفه‌جویی، سه رویکرد احداث ساختمان اداری و کمیسیون‌ها/ ضرورت تکمیل زیرساخت‌های شهری در اطراف بهارستان

مسئولان برای نسخه پیچی بافت کهنه، مدتی در آن زندگی کنند

مدرسه تابستانی بین‌المللی قزوین پنجم شهریور برگزار می‌شود

زخم یادگاری بر تَن آثار شهر تاریخی «تون»/اداره میراث فرهنگی شهرستان فردوس چشم به راه اعتبار!

توسعه سنتی مدرنیته در شهرسازی و معماری مورد توجه قرار گیرد

نشست تخصصی آسیب‌شناسی خانه‌های مسکونی مبتنی بر معماری مزاج محور برگزار گردید

نشست تخصصی بررسی شهرسازی در تهران / مروری بر بایدها و نبایدهای شهرسازی برگزار گردید

یادبودهای 29 مردادماه ...

تهیه سندهای بلندمرتبه سازی و پهنه بندی مشهد 5 سال تاخیر دارد

تبدیل مسکن‌مهر به سکونتگاه‌های درخور مهم‌ترین رسالت شهرهای جدید است

ساختمان بلدیه احیا شود/بررسی 11هزار و 400 پرونده نما!

احتمال استرداد شکایت شهرداری از شورای عالی شهرسازی

«مسکن مشارکتی» مردم را خانه‌ دار نمی‌کند / وزارت راه غافل از راه‌های بهتر!

برگزاری سومین جلسه بررسی نهایی تبصره های پیشنهادی بودجه 99 وزارت راه و شهرسازی

عضو شورا:تخلفات شهرسازی تهران 70 درصد کاهش یافت

یادبودهای 28 مردادماه ...

برج رابینسون؛ نماد شهرسازی پایدار در سنگاپور

واکنش شهردار منطقه17 به ساماندهی قهو‌ه‌خانه‌های منطقه/ کوتاهی وزارت راه‌و‌شهرسازی در انتقال خط آهن تهران-اهواز به زیر زمین

پژوهش‌های شهرداری تهران روی وبسایت شفاف

برای حل مشکلات منتظر "سوپرمن" هستیم!

تفاهم‌نامه سه‌جانبه طراحی و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی بازنگری و اصلاح می‌شود

دستورالعمل هوشمندسازی ساختمان‌های مسکونی تدوین می‌شود/جزئیات 12 پروژه بخش پایش و هوشمندسازی مرکز تحقیقات

جولان سوداگران در بازار مسکن شهرهای اقماری

زمینه خانه‌دار شدن اقشار متوسط و کم درآمد فراهم می‌شود / وزارت راه و شهرسازی تلاش می کند عقب‌ماندگی بخش مسکن را جبران کند

یادبودهای 27 مردادماه ...

زیباترین فرودگاه های جهان را بشناسید

معماری ما فضای تجربه درست نداشت که بخواهد سالم بماند / هویت امری ارجاعی و بیرونی نیست

جدایی‌گزینی طبقاتی در محلات به چند پاره شدن جامعه می‌انجامد / شهرسازی و معماری نادرست مردم را به انزوا سوق می‌دهد

نقطه تلاقی گرافیک و معماری کجاست؟

برگزاری کارگاه ساختمان داستان در پلتفرم 28 / مروری بر داستان ساختمان از طرح تا اجرا

شهرداری‌ها چهار برابر نیاز نیرو دارند

شرط مدیریت شهری تهران برای بارگذاری در پادگان 06

مطالعات ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مردود است!

برنامه‌ریزی شهری «بیوفیلیک» پاسخی به تراکم فزاینده در شهرها

شهرک باستی هیلز خارج از محدوده شهر لواسان است

یادبودهای 26 مردادماه ...

پاویون پلاستیکی در جشن معماری مکزیک

باید اصفهان را به عنوان یک ثروت ملی دید

بازبینی دوره ای از جرثقیل‌های برجی پایتخت

آغاز عملیات ایمن سازی گود مجاور برج میلاد از اول شهریور

با خانه طباطبایی‌ها کاشان بیشتر آشنا شوید

معمار و معماری دو غایب اصلی جامعه ایران !

محضری به سبک کلیسا در مشهد !!

اکثر معماری معروف جهان ترجمه معماری اصفهان است